
Väggbox 4el grå
Färdig kopplad väggbox med 2st 2-vägs uttag
Komplett väggbox, 2 fack, utanpåliggande, levereras med 2 dubbla eluttag internt kopplade.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1890962 |
| Art-nr | 51000201-038 |
| Varumärke | ELIT |
| Specifikation | |
|---|---|
| Monteringsmetod | Infällt montage |
| Form | Kvadrat |
| Konstruktionstyp | Apparatdosa (inbyggd) |
| Modell/Utförande | Övrigt |
| Kopplingsbar | Nej |
| Längd | 157 mm |
| Bredd | 164 mm |
| Djup (innermått) | 50 mm |
| För antal apparatinsatser | 4 |
| Apparatens fastsättning | Skruvning |
| Med skruvar | Nej |
| Kapslingsgenomföring via utbrytningsöppning | Ja |
| Lämplig för kabeldiameter | 20 - 25 mm |
| Intag bakifrån | Ja |
| Antal intag | 8 |
| Material | Plast |
| Halogenfri | Ja |
| Ytskydd | Övrigt |
| Färg | Grå |
| Kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Utförande lock/kåpa | Lämplig för snap-in anslutningsdon (varumärkesspecifik) |
| Transparent lock/kåpa | Nej |