
Väggbox 1-fack Inbyggn box
Inbyggnadsbox för infälld väggbox
Genomskinlig underdel underlättar installationen då kablar och rör är synliga.
Skiljevägg i metall gör att även data- och multimedia uttag kan monteras i boxarna utan risk för störning.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1174426 |
| Art-nr | 51020101-039 |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Väggbox 1-fack inf ram vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Monteringsmetod | Infällt montage |
| Form | Rektangulär |
| Längd | 141 mm |
| Bredd | 73 mm |
| Djup (innermått) | 50 mm |
| Apparatens fastsättning | Skruvning |
| Kapslingsgenomföring via utbrytningsöppning | Ja |
| För rördiameter | 20/25 mm |
| Intag bakifrån | Ja |
| Antal medföljande genomföringar | 6 |
| Material | Plast |
| Halogenfri | Ja |
| Ytskydd | Övrigt |
| Färg | Blå |
| Kapslingsklass (IP) | IP40 |
