
Kanal V170 inf 170x65 vit 3m
Infälld installationskanal dubbel typ V170 i aluminium för 45mm moduler och standardapparater, 170x65mm L=3m, vit
V170 är en diskret dubbel aluminiumkanal som passar lika bra som fönsterbänkskanal, nedföringskanal, uttagslist, lab panel eller väggstav.
Komponenter från båda systemen kan användas, till exempel högtalare, 3-fas uttag och brytare till lab paneler i det stora facket och 45 mm komponenter i det lilla facket.
Kanalen har ett hål för kabelgenomföring per meter, dessutom kan den delas av med kabelhyllor till fyra separata fack.
Ett stort urval av moduler och tillbehör passar i kanalen
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1172549 |
| Art-nr | 84050829 |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Frontlock 45mm vit 3m |
|
||
| Frontlock 77mm vit 3m |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 170 mm |
| Djup | 65 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Antal täcklock | 2 |
| Lock medföljer | Nej |
| Bredd täcklock 1 | 45 mm |
| Bredd täcklock 2 | 77 mm |
| Symmetrisk | Nej |
| Rektangulär byggform | Ja |
| Material | Aluminium |
| Halogenfri | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Ytskydd | Våtlackerad |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9003 |
| Konstruktion bakvägg (insida) | Utan profilering |
| Skyddsfilm | Ja |
| Med kanalförbindning | Ja |
| Perforering i botten | Nej |
| Monteringssätt för lock | Innanför liggande |
| Med kabelfixeringsclip | Nej |

