
Golvbox 8810B 10mod f trä/sten
Golvbox 8810B är tillverkad i aluminium, har lock för trä/sten som är justerbart i höjd. Plats för 10 uttag.
Golvbox 8810B är en golvbox med endast 62mm djup för hög belastning.
Golvbox 8810B är tillverkad i aluminium och har plats för 10 uttag.
Lock i aluminium, justerbart i höjd, +5mm för perfekt passning till golvet och med uttag för kabelutgång.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1177545 |
| Art-nr | 8810B |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Blindlock 22,5mm slät vit |
|
||
| Blindlock 45mm slät vit |
|
||
| Dataram Keyst Enkel svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb svart |
|
||
| Dataram Keystone Dubb vit |
|
||
| HDMI Ram+Don Hona-Hona vit |
|
||
| USB ladd 1xC 3A 45x22,5 vit |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A svart |
|
||
| USB ladd Dubbel A&C 4,2A vit |
|
||
| Uttag 1-vägs 230V skruv vit |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Utförande lock/kåpa | Kvadrat |
| Antal intag | 10 |
| Antal uttags-/apparatfack | 10 |
| Antal uttag jordat CEE 7/3 (Typ F) | 10 |
| Med kabelutgång i lock | Ja |
| Låsbart lock | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Rostfritt stål |
| Belastning lock | 2 kN |
| Material lock | Aluminium |
| Kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Ytskydd lock | Anodiserad/Eloxerad |
| Med ursparning för golvbeläggning | Nej |
| Med skyddsram för golvbeläggning | Nej |
| Färg | Grå |
| Lämplig för installation inomhus | Ja |
| Lämplig för installation utomhus | Nej |
| Utvändig bredd | 300 mm |
| Lämplig för kanal under golv | Ja |
| Lämplig för ihåligt golv | Ja |
| Lämplig för inbyggnad i dubbelgolv | Ja |
| Lämplig för ingjutning i betong | Ja |
| Lämplig för golv i datarum | Ja |
| Lämplig för våtrengöring | Nej |
| Längd (yttermått) | 300 mm |
| Längd inbyggnadsdimension | 300 mm |
| Bredd inbyggnadsdimension | 300 mm |
| Min. inbyggnadsdjup | 62 mm |









