
Kanal V170 170x65 vit 3m
Installationskanal dubbel typ V170 i aluminium för 45mm moduler och standardapparater, 170x65mm L=3m, vit
V170 är en diskret dubbel aluminiumkanal som passar lika bra som fönsterbänkskanal, nedföringskanal, uttagslist, lab panel eller väggstav.
Komponenter från båda systemen kan användas, till exempel standardapparater, högtalare, 3-fas uttag och brytare i det stora facket och 45 mm komponenter i det lilla facket.
Kanalen har ett hål för kabelgenomföring varje meter, dessutom kan den delas av med kabelhyllor till fyra separata fack.
Ett stort urval av moduler och tillbehör passar i kanalen
• 230V uttag i olika färger eller märkning för data- allmän- och UPS-kraft
• Alla typer av datauttag, enkla, dubbla, vinklade samt fiberuttag
• Multimediauttag som HDMI, VGA, USB, mm
• Ljud som 3,5mm, RCA, XLR mm
• Fiber
• Strömställare, jordfelsbrytare, automatsäkringar, dimrar
• Gavlar och ändstycken med eller utan fäste, med eller utan
genomföringshål i olika dimensioner
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1171709 |
| Art-nr | MC170-1PH |
| Varumärke | ELIT |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Flatvinkel Kanal V170 vit |
|
||
| Frontlock 45mm vit 3m |
|
||
| Frontlock 77mm vit 3m |
|
||
| Gavel V170 170x65 vit |
|
||
| Innerhörn V170 170x65 vit |
|
||
| Väggram Kanal V170 vit |
|
||
| Ytterhörn kanal V170 170x65 v |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 170 mm |
| Djup | 65 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Antal täcklock | 2 |
| Lock medföljer | Nej |
| Bredd täcklock 1 | 45 mm |
| Bredd täcklock 2 | 77 mm |
| Symmetrisk | Nej |
| Rektangulär byggform | Ja |
| Material | Aluminium |
| Halogenfri | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Ytskydd | Våtlackerad |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9003 |
| Konstruktion bakvägg (insida) | Utan profilering |
| Skyddsfilm | Ja |
| Med kanalförbindning | Ja |
| Perforering i botten | Nej |
| Monteringssätt för lock | Innanför liggande |
| Med kabelfixeringsclip | Nej |






