Hänguttag 2el rak vit IP44
Hänguttag 2x230V, vit, 3m rak kabel, IP44, plast, petsäkra uttag
Hänguttag 2x230V med vit rak kabel 3m som kan förses med balansblock med eller utan rullgardinsfunktion. Samtliga uttag levereras med wire och upphängning/dragavlastning, 3x1,5mm2 HF kabel med stickpropp, petsäkra uttag
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1179103 |
| Art-nr | 25212-WC rak vit |
| Varumärke | ELIT |
| Specifikation | |
|---|---|
| Kapslingsform | Övrigt |
| Antal uttag jordat CEE 7/3 (Typ F) | 2 |
| Märkström | 16 A |
| Max. anslutningseffekt | 3500 W |
| Trådarea | 1,5 mm² |
| Med lock | Ja |
| Material | Plast |
| Materialkvalitet | Termoplast |
| Halogenfri | Ja |
| Färg | Vit |
| Kapslingsklass (IP) | IP44 |
| Längd elkabel | 3 m |