Kanal V60 60x50 natur 3m
Installationskanal typ V60 i aluminium för 45mm moduler, 60x50mm L=3m, natureloxerad
V60 är en diskret aluminiumkanal som passar lika bra som fönsterbänkskanal, nedföringskanal, uttagslist, lab panel, väggstav eller som bordsbox.
V60 kan installeras horisontellt eller vertikalt på vägg eller på möbler med hjälp av olika fästgavlar.
Ett stort urval av moduler och tillbehör passar i kanalen
• 230V uttag i olika färger eller märkning för data- allmän- och UPS-kraft
• Alla typer av datauttag, enkla, dubbla, vinklade samt fiberuttag
• Multimediauttag som HDMI, VGA, USB mm
• Ljud som 3,5mm, RCA, XLR mm
• Fiber
• Strömställare, jordfelsbrytare, automatsäkringar, dimrar
• Gavlar och ändstycken med eller utan fäste, med eller utan
genomföringshål i olika dimensioner
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1171701 |
| Art-nr | 361479 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | |
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Frontlock 45mm natur 3m |
|
||
| Gavel V60 60x50 mgrå |
|
||
| Gavel V60 gmf 60x50 mgrå |
|
||
| Gavelfäste V60 60x50 mgrå |
|
||
| Gavelfäste V60 gmf 60x50 mgrå |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 60 mm |
| Djup | 50 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Antal täcklock | 1 |
| Lock medföljer | Nej |
| Bredd täcklock 1 | 45 mm |
| Symmetrisk | Ja |
| Rektangulär byggform | Ja |
| Material | Aluminium |
| Halogenfri | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Ytskydd | Anodiserad/Eloxerad |
| Färg | Aluminium |
| Konstruktion bakvägg (insida) | Utan profilering |
| Skyddsfilm | Ja |
| Med kanalförbindning | Ja |
| Perforering i botten | Nej |
| Monteringssätt för lock | Innanför liggande |
| Med kabelfixeringsclip | Nej |




