Kabelbrygga Xpress 1 fack
Kabelbrygga Xpress med 1 kanal, läggs enkelt över kablar och slangar
Xpress är idealiskt för inomhus- och utomhusbruk som på utställningar, mässor, i köpcentrum, scener eller studior. Den har ett 40x12mm fack och kan enkelt läggas över kablar och slangar.
Måtten innebär att till exempel upp till 5 mikrofon- eller strömkablar kan täckas över. Med en lastkapacitet på cirka 0,5 ton per 20 x 20 cm yta kan kabelskyddet bära vikten av bilar, cyklar, rullstolar och fotgängare.
Tillverkad i återvunnen extremt brottåligt TPU-material som säkerställer hållbarheten hos det robusta kabelskyddet.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1178699 |
| Art-nr | 866XP40BLK |
| Varumärke | ELIT |
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 125 mm |
| Höjd | 20 mm |
| Längd | 1005 mm |
| Antal kanaler | 1 |
| Material | Plast |
| Materialkvalitet | PUR (polyuretan) |
| Färg | Svart |
| Perforering i botten | Ja |
| Demonterbar | Ja |
| Med halkskyddande beläggning | Ja |
| Reflekterande | Nej |
| Halogenfri | Ja |
| Bränsle- och oljebeständig | Ja |
| Max. belastningsförmåga | 0,5 t |
| Lämplig för personbil | Ja |
| Drifttemperaturområde | -30 - 60 °C |
| Böjhållfasthet | Stel/Fast |