Golvlist Gummi 160x20 mgrå 3m
Golvlist i gummi för tillfälliga installationer. Tyngd och friktion gör att den ligger kvar där du lagt den.
• Passar på alla typer av golv inklusive ojämna underlag.
• Belastning 600kg / 20x20cm
• Ligger stadigt utan att glida tack vare sin höga vikt och friktion mot underlaget.
• För kontor, verkstäder, köpcentrum, försäljningsstånd, mässmontrar, etc..
• Enkla att lägga ut.
• Lätta att rengöra.
• Finns i mörkgrått och ljusgrått (lagervaror) samt rött och blått (beställningsvaror).
• Kan förvaras ihoprullade och användas om och om igen.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1170553 |
| Art-nr | B16 |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | |
| Produktblad | |
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 160 mm |
| Höjd | 20 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Antal kanaler | 1 |
| Material | Gummi |
| Färg | Grå |
| RAL-nummer | 7043 |
| Med halkskyddande beläggning | Ja |
| Halogenfri | Ja |
| Max. belastningsförmåga | 0,6 t |
| Lämplig för personbil | Ja |