Väggbox 6el data/ant utanp vit
Väggbox Room utanpåliggande med 6x230V, dubbel dataram keystone, TV/SAT uttag
Förkopplad väggbox S500 Room som följer rekommendationerna i den nya standarden SS 437 01 02 som säger att det i vardagsrum ska finnas en box med 6st 230V uttag.
Vår box innehåller dessutom en dubbel dataram för keystone uttag samt ett TV/SAT antenn uttag.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1890498 |
| Art-nr | KIT ELIT 4 mod box |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Monteringsanvisning | |
| Specifikation | |
|---|---|
| Antal moduler (modulsystem) | 8 |
| Antal brytarsektionerade uttag | 6 |
| Typ anslutning | Insticksklämma (snabbklämma) |
| Petskyddad | Ja |
| Textfält/Plats för märkning | Ja |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer (liknande) | 9003 |
| Isolerad montering | Ja |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande montage |
| Typ av fastsättning | Montering med skruv |
| Material | Plast |
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Halogenfri | Ja |
| Ytskydd | Övrigt |
| Typ av yta | Matt |
| Med genomkopplingsfunktion | Ja |
| Märkström | 16 A |
| Märkspänning | 240 V |
| Lämplig för kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Enhetens bredd | 286 mm |
| Enhetens höjd | 167 mm |
| Enhetens djup | 59 mm |