Väggbox 6el data/tom utanp vit
Väggbox Room utanpåliggande med 6x230V, dubbel dataram keystone, blindlock
Förkopplad väggbox S500 Room som följer rekommendationerna i den nya standarden SS 437 01 02 som säger att det i vardagsrum ska finnas en box med 6st 230V uttag.
Vår box innehåller dessutom en dubbel dataram för keystone uttag samt ett blindlock som kan bytas ut mot tex mediauttag eller ytterligare data.
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1890551 |
| Art-nr | KIT ELIT SURFACE 4 MOD WH |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Monteringsanvisning | |
| Specifikation | |
|---|---|
| Antal moduler (modulsystem) | 8 |
| Antal brytarsektionerade uttag | 6 |
| Typ anslutning | Insticksklämma (snabbklämma) |
| Petskyddad | Ja |
| Textfält/Plats för märkning | Ja |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer (liknande) | 9003 |
| Isolerad montering | Ja |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande montage |
| Typ av fastsättning | Montering med skruv |
| Material | Plast |
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Halogenfri | Ja |
| Ytskydd | Övrigt |
| Typ av yta | Matt |
| Med genomkopplingsfunktion | Ja |
| Märkström | 16 A |
| Märkspänning | 240 V |
| Lämplig för kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Enhetens bredd | 286 mm |
| Enhetens höjd | 167 mm |
| Enhetens djup | 59 mm |