Kanal V125 125x65 vit 3m
Installationskanal typ V125 i aluminium i för standardapparater, 125x65mm L=3m, vit
V125 är en diskret aluminiumkanal som passar lika bra som fönsterbänkskanal, nedföringskanal, uttagslist, lab panel eller väggstav.
Den rymmer alla typer av standard uttag som el, data, media etc samt med adapterram även 45mm uttag.
V125 finns som utanpåliggande samt infälld och kan installeras horisontellt eller vertikalt på vägg.
Ett stort urval av moduler och tillbehör passar i kanalen
• 230V uttag i olika färger eller märkning för data- allmän- och UPS-kraft
• Alla typer av datauttag, enkla, dubbla, vinklade samt fiberuttag
• Multimediauttag som VGA, HDMI, USB, mm
• Ljud som 3,5mm, RCA, XLR mm
• Fiber
• Strömställare, jordfelsbrytare, automatsäkringar, dimrar
• Gavlar och ändstycken med eller utan fäste, med eller utan
genomföringshål i olika dimensioner
|
| Grundinfo | |
|---|---|
| E-nr | 1172683 |
| Art-nr | MC125-1PH |
| Varumärke | ELIT |
| Dokument | |
|---|---|
| Produktblad | |
| Tillbehör | |||
|---|---|---|---|
| Frontlock 77mm vit 3m |
|
||
| Gavel V125 125x65vit |
|
||
| Innerhörn V125 125x65 vit |
|
||
| Väggram kanal V125 125x65 vit |
|
||
| Ytterhörn kanal V125 125x65 v |
|
||
| Specifikation | |
|---|---|
| Bredd | 125 mm |
| Djup | 65 mm |
| Längd | 3000 mm |
| Antal täcklock | 1 |
| Lock medföljer | Nej |
| Bredd täcklock 1 | 77 mm |
| Symmetrisk | Ja |
| Rektangulär byggform | Ja |
| Material | Aluminium |
| Halogenfri | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Ytskydd | Våtlackerad |
| Färg | Vit |
| RAL-nummer | 9003 |
| Konstruktion bakvägg (insida) | Utan profilering |
| Skyddsfilm | Ja |
| Med kanalförbindning | Ja |
| Perforering i botten | Nej |
| Monteringssätt för lock | Innanför liggande |
| Med kabelfixeringsclip | Nej |




